Komunikaty
Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe: warsztaty
Konsultacje z udziałem urzędników, służb zespolonych i NGO przeprowadzane są w ramach warsztatów z zarządzania kryzysowego i edukacji przeciwpowodziowej. Są one jednym z elementów Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środowej.
-
Początek konsultacji
-
Warsztaty z przedstawicielami kuratoriów oświaty i organizacji pozarządowych
-
Celem pierwszych konsultacji było przygotowanie programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży
Warsztaty zaplanowano na dwa dni. W trakcie wtorkowego spotkania przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych
skupili się na wypracowaniu procedur działania w czasie kryzysu w zakresie udzielanej pomocy humanitarnej. W dyskusji na temat szkoleń dotyczących zabezpieczania substancji niebezpiecznych wezmą jutro udział wojewódzcy inspektorzy ochrony roślin i nasiennictwa oraz reprezentacji ośrodków doradztwa rolniczego.W zeszłym tygodniu zorganizowano trzy warsztaty: z przedstawicielami kuratoriów oświaty i organizacji pozarządowych, z dyrektorami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowego w urzędach wojewódzkich oraz wojewódzkimi lekarzami weterynarii i reprezentantami NGO. Celem pierwszych warsztatów było przygotowanie programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, uczących zachowania w sytuacjach kryzysowych. W trakcie kolejnego zjazdu podjęto prace nad procedurami sprawnego zarządzania kryzysowego. Ostatnie spotkanie dotyczyło szkoleń dla rolników i służb ratunkowych na temat zabezpieczenia zwierząt gospodarskich w trakcie powodzi.
Konsultacje z zarządzania kryzysowego i edukacji przeciwpowodziowej, prowadzone przez Krzysztofa Dąbrowskiego, dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i Andrzeja Rybusa - Tołłoczko, doradcę wojewody mazowieckiego rozpoczęły cykl spotkań organizowanych w ramach poszczególnych obszarów priorytetowych Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej. Wiodącymi zagadnieniami kolejnych warsztatów będzie tematyka: inżynierskich środków ochrony przed powodzią (priorytet I), proekologicznych działań ochrony przed powodzią (priorytet II) oraz gospodarki przestrzennej na terenach zagrożonych powodzią (priorytet III).
Program Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej zakłada skoordynowane działania administracji rządowej i samorządowej. Jest przygotowywany i realizowany w sposób konsultacyjny – we współpracy z ekspertami świata nauki, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się ochroną środowiska. Udział w nim biorą wszystkie najważniejsze instytucje, odpowiadające za bezpieczeństwo powodziowe oraz wojewodowie i marszałkowie ze wszystkich województw, leżących w dorzeczu Wisły środkowej: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, a także warmińsko-mazurskiego i łódzkiego. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w zakładce Program Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej.
Podobne tematy
-
19.10.2011Wisła środkowa: założenia programu gotowe
-
16.11.2011Wisła środkowa: spotkanie zespołu koordynującego program
-
25.01.2012Ochrona przeciwpowodziowa w dorzeczu Wisły: warsztaty
-
31.01.2012Ochrona zwierząt podczas powodzi - warsztaty
-
01.02.2012Inżynieria i ekologia w ochronie przed powodzią
-
22.02.2012Ochrona przeciwpowodziowa w dorzeczu Wisły: warsztaty
-
19.09.2012Zarządzania kryzysowe i edukacja dla ochrony przed powodzią
Newsletter
Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail