Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

28.08.2019

Produkt polski - Konsumencki Patriotyzm

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich konsumentów opracowało specjalny znak „Produkt polski”. Kupując produkt z tym oznaczeniem można mieć pewność, że wytworzono go z polskich surowców.

Obecnie resort rolnictwa przygotowuje się do ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, np. „Produkt Polski”, której oficjalny początek będzie miał miejsce podczas konferencji prasowej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kampania ma zwiększyć rozpoznawalność znaku zarówno wśród konsumentów, jak i producentów.

Dla wielu Polaków, zwłaszcza podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi, wystarczającą zachętą do zakupu danego produktu jest informacja, że pochodzi on z Polski. Znak „Produkt polski” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. Produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Więcej o znaku „Produkt polski”

Podziel / Share
28.08.2019, Ilość wejść: 1179, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry