Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

19.08.2019

Linia kolejowa nr 6: decyzja lokalizacyjna dla wiaduktu drogowego w Kobyłce

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję o lokalizacji linii kolejowej dla budowy wiaduktu drogowego w Kobyłce nad linią kolejową nr 6 Zielonka – Kuźnica Białostocka. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Decyzja Wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności. 

Ustalenie lokalizacji inwestycji pozwoli inwestorowi wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Wiadukt zlokalizowany będzie w pobliżu przystanku kolejowego Kobyłka Ossów i połączy ulicę Jasińskiego z ulicą Poniatowskiego. Jednocześnie planowana jest likwidacja istniejącego przejazdu kolejowego w poziomie szyn.

Inwestycja jest uzupełnieniem przedsięwzięcia „Modernizacja linii kolejowej E75 Rail – Baltica Warszawa – Białystok – granica z Litwą”.

Linia ta wykorzystywana jest w ruchu pasażerskim i towarowym. Jest to linia o znaczeniu państwowym. Linia kolejowa nr 6 jako część linii kolejowej E-75 wchodzi w skład transeuropejskiej sieci transportowej, łączącej Warszawę przez Kowno i Rygę z Tallinem, mającego duże znaczenie polityczne i strategiczne jako jedyne połączenie kolejowe krajów bałtyckich z Polską i pozostałymi krajami Unii Europejskiej.

Inwestycja wpłynie pozytywnie na warunki komunikacyjne mieszkańców i bezpieczeństwo. Umożliwi także zwiększenie prędkości taboru do 200 km/h.

Podziel / Share
19.08.2019, Ilość wejść: 2366, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry