Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

10.11.2016

11 listopada - policja uruchomiła infolinię o utrudnieniach

W związku z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalny numer telefonu (22) 603-80-38. Można pod nim uzyskać informacje o utrudnieniach na terenie miasta.Infolinia będzie czynna 11 listopada od godziny 8:00.

W Święto Niepodległości, 11 listopada odbędzie się w Warszawie wiele zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych. Mieszkańcy powinni się liczyć w czasowymi utrudnieniami w ruchu i ze zmianami tras komunikacji miejskiej.

O bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym związanych bezpośrednio z obchodami Święta Niepodległości w Warszawie mieszkańcy mogą dowiedzieć się dzwoniąc na policyjną infolinię. Specjalny numer telefonu obsługiwany jest przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. Można pod nim uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach

INFOLINIA - (22) 603 80 38

11 listopada w godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się XXVIII "Bieg Niepodległości" na trasie: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki - jezdnia wschodnią i wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi) – T. Chałubińskiego (jezdnią wschodnią) - al. Niepodległości (jezdnią wschodnią) - zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką - al. Niepodległości (jezdnią zachodnią) – T. Chałubińskiego (jezdnią zachodnią) - al. Jana Pawła II (wiaduktem na Al. Jerozolimskimi i jezdnią zachodnią - meta przy ul. Stawki).

Uroczystości państwowe odbędą się na pl. marsz. J. Piłsudskiego w godz. 12.00 – 13.00. Potem, ok. godz. 13.00, pododdziały wojskowe i grupy rekonstrukcyjne rozpoczną przemarsz trasą: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.

Lista zgromadzeń i trasy przemarszów:

  •    w dniach 10-13 listopada w godz. 8.00 - 22.00 przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu.
  •    zgromadzenia stacjonarne pod hasłem ‘Stop narodowcom’:

od 10 listopada godz. 22.00 do 11 listopada do godz. 22.00:

- przed pomnikiem gen. Ch. de Gaulle’a na skrzyżowaniu Nowego Światu i Al. Jerozolimskich;

- przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu;

- przed Rotundą przy rondzie R. Dmowskiego;

w dn. 11 listopada w godz. 12.00 – 22.00:  

- przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu;

- przed pomnikiem marsz. J. Piłsudskiego przy Belwederze

- przed Rotundą przy rondzie R. Dmowskiego;

- przed Muzeum Wojska Polskiego w Al. Jerozolimskich.

  • 11 listopada w godz. 10.00 – 13.00 pod hasłem: ‘Otoczenie Sejmu Różańcem Świętym. Modlitwa za Ojczyznę, władzę ustawodawczą, obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci w ustawodawstwie’. Zbiórka przed kościołem p.w. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży, następnie o godz. 11.00 przemarsz: Al. Ujazdowskie, J. Matejki, P. Maszyńskiego, Górnośląska i Wiejska. 
  • 11 listopada w godz. 11.30 – 16.00    zgromadzenie zgłoszone przez Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji. Zbiórka na pl. G. Narutowicza, przemarsz ulicami Grójecką i S. Banacha na Pole Mokotowskie.
  • 11 listopada w godz. 11.20 – 14.00 zgromadzenie zgłoszone przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne. Zbiórka przy ul. Walcowniczej i Petunii, przemarsz ul. Walcowniczą do parkingu przy ul. Bystrzyckiej.
  • 11 listopada w godz. 14.00 – 19.00    zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną pod hasłem: ‘Protest przeciwko nacjonalizmowi w Polsce”. Zbiórka na pl. Bankowym, przemarsz: Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Mazowiecka i Świętokrzyska do stacji metra Świętokrzyska.
  • 11 listopada w godz.  15.00 – 19.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną pod hasłem: ‘Protest przeciwko nacjonalizmowi”. Zbiórka na pl. Zamkowym, przemarsz: Krakowskie Przedmieście, pl. marsz. J. Piłsudskiego, pl. S. Małachowskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Świętokrzyska na pl. Powstańców Warszawy.   
  • 11 listopada w godz.  12.30 – 20.00 zgromadzenie zgłoszone przez Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości". Zbiórka na rondzie R. Dmowskiego, przemarsz: Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i ul. R. Siwca na błonia Stadionu PGE Narodowego.

Kierowcy powinni omijać centrum miasta – ulice, które są na trasach przemarszów będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi. Utrudnienia mogą pojawić się także na okolicznych ulicach.

Zmiany w ruchu drogowym spowodowane XXVIII Biegiem Niepodległości potrwają od ok. 5.00 do ok. godz. 16.00:  

  • od ok. godz. 5.00 do ok. godz. 16.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej
  • od ok. godz. 9.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. Solidarności
  • od ok. godz. 10.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II (od al. Solidarności), T. Chałubińskiego i al. Niepodległości (do ul. Rakowieckiej),

Zachodnia jezdnia al. Niepodległości będzie nieprzejezdna pomiędzy ul. Rakowiecką a Wiktorską od 10 listopada ok. godz. 22.00 do 14 listopada ok. godz. 4.00. Na jezdni wymieniana będzie nawierzchnia.

Przejezdna pozostanie m.in. Wisłostrada; ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka do pl. G. Narutowicza (a po zakończeniu zgromadzenia na placu i przemarszu ul. Grójecką także dalej) oraz Raszyńska, A. Krzyckiego, Żwirki i Wigury do S. Banacha (a po zakończeniu przemarszu na Pole Mokotowskie także dalej). Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do Ronda R. Dmowskiego ale trzeba się liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku; także ciąg ulic Prosta-Świętokrzyska pozostanie otwarty do ul. Marszałkowskiej. Utrudnień nie powinno być w al. Solidarności. Przejezdne powinny być mosty: M. Skłodowskiej-Curie, gen. S. Grota-Roweckiego, Gdański, Śląsko-Dąbrowski, Łazienkowski i Siekierkowski. Otwarty będzie także Most Świętokrzyski ale dojazd do niego będzie utrudniony z powodu przemarszów Traktem Królewskim i ul. Świętokrzyską oraz zgromadzenia na błoniach Stadionu PGENarodowego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany tras obejmą kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych – kierowane będą na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Szczegóły można będzie znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. Zarząd Transportu Miejskiego wystawi ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. Relację na żywo będzie można śledzić na Facebooku i Twitterze ZTM. W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne.

Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty; linii M2 w godz. 11.00 – 20.00 wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Do ok. godz. 11.00 oraz po godz. 20.00 linia metra M2 będzie działała wg. rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

Podziel / Share
10.11.2016, Ilość wejść: 1426, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry