Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

17.03.2015

Ruszył sezon w miasteczku ruchu drogowego w Modlinie

  •  Miasteczko ruchu drogowego w Modlinie (www.word.waw.pl)
    Miasteczko ruchu drogowego w Modlinie (www.word.waw.pl)
  •  Na zajęcia w miasteczku ruchu drogowego mogą zgłaszać się wszystkie osoby, które chca pogłębić swoją wiedze w zakresie bezpiecznego poruszania sie po drogach. Fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.
    Na zajęcia w miasteczku ruchu drogowego mogą zgłaszać się wszystkie osoby, które chca pogłębić swoją wiedze w zakresie bezpiecznego poruszania sie po drogach. Fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.
  •  W miasteczku realizowane są również egzaminy na kartę rowerową. Fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.
    W miasteczku realizowane są również egzaminy na kartę rowerową. Fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.

Dzieci, młodzież szkolna oraz miłośnicy rowerów mogą poznać zasady bezpieczeństwa w miasteczku ruchu drogowego w Modlinie. Porad udzielają egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

W miasteczku prowadzone są zajęcia praktyczne dla dzieci i młodzieży z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizowane są także szkolenia i egzaminy na kartę rowerową. Szczegóły dotyczące zapisów na zajęcia można uzyskać w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie pod banerem Miasteczko Ruchu Drogowego. Obiekt składa się ze skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, terenu do doskonalenia jazdy rowerem, ponad 800 m² jezdni i różnego rodzaju skrzyżowań (ronda, z sygnalizacją świetlną). Koszt przedsięwzięcia to 860 tys. zł. Na potrzeby inwestycji 580 tys. zł przekazał wojewoda mazowiecki w ramach projektu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”. Pozostała kwota to wkład Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. 

Projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” zakłada powstanie ośrodka w każdym województwie i jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Głównym jego celem jest zwiększenie skuteczności nauczania prawidłowego zachowania w ruchu drogowym oraz poprawy bezpieczeństwa. W ramach środków przekazanych przez wojewodę 85 proc. kwoty to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15 proc. pochodzi z budżetu państwa. Koszty utrzymania miasteczka ponosi WORD.

Podobne tematy

Podziel / Share
17.03.2015, Ilość wejść: 3226, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry