Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

13.01.2012

Mazowiecka policja: podsumowanie 2011 roku

Podczas narady w Radomiu omówiono pracę mazowieckiej policji w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przeanalizowano statystyki dotyczące przestępczości oraz wyznaczono priorytety działania na 2012 rok. W spotkaniu wziął udział wojewoda Jacek Kozłowski.

  •  Narada mazowieckiej policji w Radomu
    Narada mazowieckiej policji w Radomu
  •  Zadania na 2012 rok omawia wojewoda Jacek Kozłowski
    Zadania na 2012 rok omawia wojewoda Jacek Kozłowski
  •  Wystąpienie komendanta Ryszarda Szkotnickiego
    Wystąpienie komendanta Ryszarda Szkotnickiego

Policja cieszy się dużym zaufaniem i poparciem społecznym. Jest to zasługa przede wszystkim funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oraz coraz lepszej współpracy z organizacjami pozarządowymi, jednostkami samorządu terytorialnego i wojewodą – powiedział nadinspektor Ryszard Szkotnicki, komendant wojewódzki policji.

W dalszej części spotkania omówiono problematykę pracy pionów kryminalnego, logistycznego i prewencji. Z analiz wynika, że wykrywalność przestępstw w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o 9% (statystyki dotyczą 7 rodzajów przestępstw). W 2011 roku codziennie w patrolach pracowało średnio 1127 funkcjonariuszy, zwiększyła się także liczba zatrzymań na gorącym uczynku oraz liczba zabezpieczanych imprez masowych. Obniżenie kosztów, m.in. postępowań przygotowawczych i utrzymania nieruchomości, pozwoliło na realizację wydatków poprawiających warunki pracy policjantów i unowocześniających wyposażenie.

Wytyczne dla służb mundurowych w 2012 roku były tematem wystąpienia Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego. Do głównych zadań stojących przed funkcjonariuszami należą: zapewnienie bezpieczeństwa na terenie województwa w związku z EURO 2012, utrzymanie na wysokim poziomie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i kontynuowanie podjętych już działań związanych z bezpieczeństwem imprez masowych. Nadinspektor Ryszard Szkotnicki wspomniał również o potrzebie współdziałania ze społeczeństwem i samorządami oraz o konieczności skrócenia czasu podjęcia interwencji przez funkcjonariuszy po otrzymaniu zgłoszenia.

Policja jest podstawową formacją gwarantującą bezpieczeństwo w państwie. Jej głównym zadaniem jest stanie na straży prawa, zapewnienie ochrony i pomocy. Pierwszą ustawę o policji uchwalono w Polsce 90 lat temu - 24 lipca 1919 roku, by stworzyć jednolitą i ogólnopaństwową służbę pomocy cywilom. Dziś w szeregach policji pracuje około 100 tysięcy osób.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu

Podobne tematy

Podziel / Share
13.01.2012, Ilość wejść: 2851, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry