Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

15.01.2012

XXIX Bieg Chomiczówki

- w którym uczestnicy zmierzyli się na dystansie 15 km, stratował z ulicy Kwitnącej na Bielanach. Metą była ul. Pabla Nerudy. W zawodach wziął udział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

•  XXVIII Bieg Chomiczówki w 2011 roku, źródło: Urząd Dzielnicy Bielany
    XXVIII Bieg Chomiczówki w 2011 roku, źródło: Urząd Dzielnicy Bielany
  •  Trasa XXIX Biegu Chomiczówki, źródło: Urząd Dzielnicy Bielany
    Trasa XXIX Biegu Chomiczówki, źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trasę prowadzącą m.in. ulicami: Renesansową, Żółwią, Brązowniczą i Głowackiego. Przewidziany limit czasu wynosił 2,5 godziny. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 1134 uczestników. Nagrody przyznano w kategoriach: generalnej oraz wiekowej kobiet i mężczyzn. Trzech najlepszych biegaczy wśród pań i panów otrzymało m.in. puchary Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Za miejsca I-III w kategoriach wiekowych przyznano m.in. statuetki sportowe. Puchary zostały wręczone również w klasyfikacji, w której decydowała suma czasów 3 najlepszych zawodników tego samego klubu.  Na wszystkich, którzy ukończyli bieg, czekały pamiątkowe medale.

Oprócz „Biegu Chomiczówki”, startował także VII Bieg o Puchar Bielan. Zawodnicy rywalizowali na 5 – kilometrowej trasie. Pierwszych 750 biegaczy, którzy ukończyli wyścig, otrzymało pamiątkowe medale. Celem obu konkurencji była popularyzacja biegów jako formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz promowanie zdrowego stylu życia