Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

27.08.2019

Święto plonów w Winnicy

25 sierpnia br. w Winnicy w powiecie pułtuskim odbyły się dożynki . W uroczystości uczestniczył Robert Kochański Kierownik ciechanowskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uroczystość zainaugurowała msza św. za tegoroczne plony odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Trójcy. Następnie barwny korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy ul. Szkolnej, gdzie odbył się obrzęd przekazania ,,Bochna chleba” i oficjalne otwarcie dożynek.

Wójt Gminy Winnica Robert Wróblewski podziękował rolnikom za całoroczny trud i tegoroczne plony. List gratulacyjny do rolników nadesłany przez Zdzisława Sipierę Wojewodę Mazowieckiego odczytał Robert Kochański.

- Zakończenie rocznego cyklu prac polowych to powód do szczególnej radości i sposobności do wyrażenia dumy z postępu, jaki w ostatnich latach obserwujemy na wsi w naszym kraju i na Mazowszu - napisał w liście Wojewoda Mazowiecki.

Po oficjalnych ceremoniach na zgromadzonych czekały liczne atrakcje, m.in. występy lokalnych artystów oraz poczęstunki regionalnymi produktami organizowane na stoiska kół gospodyń wiejskich.

 

Podziel / Share
27.08.2019, Ilość wejść: 1167, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry