Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

27.08.2019

80. rocznica wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą

Z okazji zbliżających się obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą 23 sierpnia br. na Stary Rynek w Mławie licznie przybyli zaproszeni goście i mławianie. Wojewodę Mazowieckiego reprezentował Robert Kochański Kierownik ciechanowskiej Delegatury MUW.

Mławianie pamiętają o ogromnej ofierze żołnierza polskiego i dramacie, który przeżywało to miasto 80 lat temu o czym świadczy, uroczyste podpisanie Międzynarodowego Manifestu Pokoju przez Burmistrza Mławy oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych z nią europejskich miast: Raseiniai (Litwy), Krivei Palanki (Macedonia Północna), Moscufo(Włochy), i Viernheim(Niemcy)

Obecni na uroczystości oddali hołd bohaterom Bitwy pod Mławą. odbył się Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Następnie odbyła się defilada kampanii honorowej oraz pododdziałów 20 Bartoszyckiej brygady Zmechanizowanej.

Zwieńczeniem mławskich obchodów było poruszające widowisko historyczne ,, Nalot bombowy na Mławę”, w którym mieszkańcy miasta wcielili się w rolę swoich przodków. Duże wrażenie zrobiły dwa nisko przelatujące nad Mławą samoloty z przasnyskiego Aeroklubu Północnego Mazowsza. Po rekonstrukcji historycznej uczestnicy obchodów przemaszerowali do parku miejskiego. Pod znajdujacym się tam pomnikiem Józefa Piłsudskiego zapalili symboliczne znicze i wysłuchali koncertu Kapeli Czerniakowskiej.

Podziel / Share
27.08.2019, Ilość wejść: 1090, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry