Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

19.08.2019

XX Ogólnopolskie Targi Papryki

Jubileuszowe, XX targi rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą za tegoroczne zbiory odprawioną  w kościele parafialnym w Przytyku pw. Świętego Krzyża. Podczas wydarzenia Wojewodę Mazowieckiego reprezentował Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

W wydarzeniu wzięli udział m. in.: Minister Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów; Europoseł Zbigniew Kuźmiuk; Wojciech Skurkiewicz Sekretarz Stanu w MON; Poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak.

Podczas oficjalnej części rolniczego święta, które odbyło się 18 sierpnia br. w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie, wręczone zostały tytuły i odznaczenia honorowe dla mieszkańców Gminy Przytyk. Zasłużony dla Powiatu Radomskiego otrzymał Mirosław Rogulski, Zasłużony dla Rolnictwa Stanisław Korgul i Antoni Kołodziejczyk, natomiast tytuł Honorowego Obywatela Gminy Przytyk otrzymała Barbara Olszak, 5- krotnie wybierana do Rady Gminy Przytyk.

 

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszył konkurs na najładniejsze stoisko paprykowe, który wygrali Państwo Monika i Łukasz Mnich. Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z papryki. Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku to wydarzenie, które posiada już swoją renomę. Biorą w nim udział  nie tylko producenci papryki, ale również pozostali rolnicy i wystawcy, również spoza powiatu radomskiego.  Oprócz prezentacji płodów rolnych podczas wydarzenia miały miejsce też inne liczne wydarzenia towarzyszące. Atrakcje dla dzieci, pokazy i koncerty muzyczne m.in.: Strażackiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Moderato oraz zespołu Wrzosowianki.  

Podczas wydarzenia była również prowadzona akcja informacyjna, dotycząca rozszerzenia Programu Rodzina 500+.

Organizatorami targów są: Starosta Waldemarem Trelka i Wójt Dariusz Wołczyński

 

Podziel / Share
19.08.2019, Ilość wejść: 609, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry