Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

14.08.2019

Nowy most dla regionu na Narwi

Nad Narwią w miejscowości Teodorowo powiecie ostrołęckim powstanie nowa przeprawa w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

Budowa przepraw mostowych jest bardzo kosztowna i często pozostaje poza możliwościami finansowymi samorządów. Aby mosty mogły powstawać nie tylko przy głównych szlakach komunikacyjnych, lecz także w mniejszych miejscowościach, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju stworzyło program Mosty dla Regionów, który zapewnia samorządom terytorialnym wsparcie w realizacji tych inwestycji.

Kolejną lokalizacją, która została wytypowana do realizacji w programie, jest przeprawa nad rzeką Narew w miejscowości Teodorowo niedaleko Ostrołęki. Powstanie tam most wraz z droga dojazdową łączącą drogę krajową nr 61 z droga powiatową 2539W w miejscowości Łęg Przedmiejski.

W Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce odbyła się konferencja dotycząca budowy nowej przeprawy. Podczas spotkania Wiceminister Waldemar Buda przekazał oficjalny list z decyzją Ministra Jerzego Kwiecińskiego na ręce Wicestarosty Krzysztofa Parzychowskiego, który reprezentował wnioskodawcę.

W konferencji uczestniczyli m.in. Waldemar Buda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Robert Mamątow, Senator RP, Arkadiusz Czartoryski, Poseł na Sejm RP, Krzysztof Parzychowski, Wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego i Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Nowy most, który zastąpi zlikwidowaną ze względów bezpieczeństwa przeprawę promową, przyczyni się do zwiększenia zewnętrznej i wewnętrznej dostępności regionu. Będzie miał długość ponad 221 m i szerokość ponad 12 m. Wokół przeprawy powstanie 3,7 km dróg dojazdowych.

Dzięki programowi Mosty dla Regionów powiat ostrołęcki otrzyma dofinansowanie na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę tej inwestycji. Koszt przygotowania dokumentacji to około 1,5 mln zł, z czego ponad 1,1 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Szacunkowy koszt budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi ma wynieść około 61 mln zł.

Celem programu Mosty dla Regionów jest wypełnienie kilkudziesięcioletniej luki w tego typu inwestycjach. Budżet programu Mosty dla Regionów wynosi około 2,3 mld zł. W naborze o dofinansowanie etapu przygotowania dokumentacji na budowę przepraw samorządy złożyły 75 wniosków. O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli z 14 województw.

Podziel / Share
14.08.2019, Ilość wejść: 575, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry