Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

12.08.2019

Dożynki Gminno-Powiatowe w Obrytem

W niedzielę, 11 sierpnia br. w Obrytem odbyło się regionalne święto plonów. W wydarzeniu uczestniczył Henryk Kowalczyk Minister Środowiska oraz Robert Kochański Kierownik ciechanowskiej Delegatury MUW.

Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnym, barwnym korowodem.  Władze gminy i powiatu, wraz ze starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi przeszły w nim z pod Urzędu Gminy na plac Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem.  Odprawiona tam została msza święta w intencji rolników oraz w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Podczas nabożeństwa poświęcone zostały tegoroczne plony oraz bogato zdobione dożynkowe wieńce.

List gratulacyjny do rolników nadesłany przez Zdzisława Sipierę Wojewodę Mazowieckiego odczytał Robert Kochański.

- Uroczystości te są dla mnie okazją do wyrażenia szczególnego uznania dla mieszkańców Gminy Obryte i powiatu pułtuskiego zaangażowanych w działalność rolniczą. Nikt nie wie lepiej niż gospodarze i ich rodziny, jak wiele wysiłku, cierpliwości i poświęcenia wymaga ta misja. Za niezawodność w jej wypełnianiu i codzienny trud najserdeczniej im wszystkim dziękuję.

Na zakónczenie uczestnicy dożynek łamali się poświęconym chlebem i degustowali tradycyjne potrawy regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu.

Podziel / Share
12.08.2019, Ilość wejść: 696, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry