Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

02.08.2019

Ostrów Mazowiecka: Powiatowe święto Policji

W piątek 26 lipca 2019 roku w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowano powiatowe obchody Święta Policji. W wydarzeniu uczestniczył m.in.: Marcin Grabowski, Kierownik ostrołęckiej Delegatury MUW.

Z okazji przypadającej w bieżącym roku 100. rocznicy powstania polskiej Policji Państwowej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się uroczystości, w których obok policjantów uczestniczyli przedstawiciele administracji państwowej, wymiaru sprawiedliwości, instytucji współpracujących w obszarze bezpieczeństwa z ostrowską Policją, instytucji kulturalnych, duchowieństwa oraz mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Uczestnicy obchodów zebrali się pod pomnikiem policjantów pomordowanych przez NKWD znajdującym się przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

„…W tym roku nasze święto ma wyjątkowo uroczysty i doniosły charakter. Obchodzimy setną rocznicę powołania policji państwowej. Jesteśmy jako policjanci dumni z tego, że w swojej codziennej służbie możemy wypełniać roty ślubowania. Obchodząc dzisiejsze święto nie zapominamy o bohaterach, którzy w obronie państwa oraz bezpieczeństwa obywateli stworzyli dowód najwyższego poświęcenia dla ojczyzny, własnego życia…” - mówił podczas uroczystości podinsp. Mirosław Olszewski Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Po złożeniu kwiatów w miejscu upamiętnienia delegacje przeszły do miejscowego kościoła, w którym odprawiona została msza św. w intencji ostrowskich policjantów i pracowników Policji. Mszę koncelebrował Jego Eminencja bp. Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński.

Policyjne święto było też okazją do przyznania funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie służbowe. Wyróżniający się w swojej pracy policjanci otrzymali również odznaczenia i medale.

Wśród przybyłych gości byli m.in.: Robert Mamątow Senator RP, Marek Zagórski Minister Cyfryzacji, Marcin Grabowski Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce,  Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się piknik policyjny z pokazami sprzętu używanego przez  poszczególne piony Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Zdjęcia: Urząd Powiatu Ostrowskiego

Podziel / Share
02.08.2019, Ilość wejść: 563, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry