Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

11.07.2019

Warzywne święto w Potworowie

10 lipca br. w Potworowie odbyło się wydarzenie, podczas którego zainaugurowano kampanię pod hasłem „Wszystkie smaki i kolory papryki, cukinii i bakłażana”. W wydarzeniu uczestniczył Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wojewodę Mazowieckiego reprezentował Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Głównym celem kampanii, która została zainaugurowana podczas środowego wydarzenia jest wzrost świadomości konsumentów oraz zwiększenie rozpoznawalności produktów z południa Mazowsza. Do Potworowa w powiecie przysuskim przyjechali okoliczni producenci rolni zajmujący się uprawą papryki, cukinii i bakłażana.

W swoim wystąpieniu Jan Krzysztof Ardanowski wyraził poparcie dla tworzenia lokalnych grup producenckich, które mają pomóc rolnikom w sprzedaży płodów rolnych. Minister zapewnił także o swoim poparciu i pomocy dla takich przedsięwzięć.

-Wszystkie organizacje rolnicze, chcące zaangażować się w promocję, mające pomysł, jak docierać do konsumentów i przekonywać ich do najlepszej polskiej żywności, będą wspierane przez Ministerstwo Rolnictwa – podkreślił Minister Ardanowski.

Przekazał także uczestnikom spotkania, że w niedługim czasie uruchomiony zostanie program nawodnień w rolnictwie, który ma pomóc rolnikom w ochronie upraw przed skutkami suszy.

Organizatorzy kampanii promocyjnej poinformowali, że w Polsce produkuje się około 500 odmian papryki. Natomiast region radomski jest obecnie największym zagłębiem upraw papryki, bakłażana i cukinii w Polsce. Warzywa te produkowane na południu Mazowsza sprzedawane są nie tylko w kraju, trafiają praktycznie do wszystkich krajów Europy.

Wydarzeniu towarzyszył okolicznościowy warzywny targ, na którym promowano lokalne produkty warzywne. Koła gospodyń wiejskich częstowały uczestników wydarzenia gotowymi warzywnymi daniami.

Organizatorem spotkania w Potworowie było Zrzeszenie Producentów Papryki RP.

 

Podziel / Share
11.07.2019, Ilość wejść: 567, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry