Inne wiadomości
Prawie 1 mln osób skorzystało z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Nieprawidłowe parkowanie, picie alkoholu w miejscach niedozwolonych i zła organizacja ruchu drogowego to najczęstsze problemy notowane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszy rok działania narzędzia podsumowano w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ułatwia obywatelom kontakt z policjantami. Dzięki Mapie można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Pozwala ona również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.
Do końca września na mapie zarejestrowano ponad pół miliona zgłoszeń. Policjanci potwierdzili ponad 40% z nich.
Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznaczył, że Mapa Bezpieczeństwa cały czas się rozwija.
W połowie wakacji wprowadziliśmy m.in. możliwość dodania do zgłaszanego zagrożenia zdjęcia, filmu czy opisu tekstowego – powiedział.
W konferencji wziął udział również nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, a także policjanci, którzy na co dzień dbają o to, aby Mapa działała sprawnie i bez błędów. Opowiedzieli oni o szczegółach funkcjonowania tego wyjątkowego narzędzia. Obecni na spotkaniu byli także kierownicy delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – Krzysztof Bieńkowski z delegatury w Ciechanowie i Marcin Grabowski z delegatury w Ostrołęce.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna dla każdego na stronie internetowej www.policja.pl. Pamiętajmy, że jeśli pilnie potrzebujemy pomocy, nadal należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.
Newsletter
Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail