Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

22.10.2015

Fort Chrzanów: wojewoda podziękował policji i żandarmerii

  •  Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podziękował żandarmerii i policji za pomoc w ochronie terenu Fortu Chrzanów.
    Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podziękował żandarmerii i policji za pomoc w ochronie terenu Fortu Chrzanów.
  •  Żandarmeria i policja zabezpieczały teren Fortu Chrzanów od końca marca do końca sierpnia.
    Żandarmeria i policja zabezpieczały teren Fortu Chrzanów od końca marca do końca sierpnia.

Zabezpieczenie i ochrona terenu Fortu Chrzanów były głównymi zadaniami policji i Żandarmerii Wojskowej podczas wydobywania pojemników na bojowe środki trujące z czasów I wojny światowej. Podziękowania służbom złożył wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Sytuacje kryzysowe są najlepszym sprawdzianem dla podmiotów i służb powołanych do zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Dzięki sprawnej współpracy m.in. policji, żandarmerii i wojska usunięto zagrażające bezpieczeństwu ludzi pozostałości z I wojny światowej. Jednocześnie udało się zachować unikalne znalezisko w nienaruszonym stanie – powiedział wojewoda Jacek Kozłowski.

Butle znaleziono wiosną w warszawskim Forcie Chrzanów. Dokonane przez nieuprawnione osoby wykopaliska odsłoniły początkowo około 20 metalowych butli w różnym stanie. Po wizji lokalnej, dokonanej przez służby wojewody mazowieckiego, odgrodzono teren wzdłuż ulicy Kopalnianej do czasu całkowitego wydobycia butli.

Akcja była prowadzona w ścisłym porozumieniu z konserwatorem zabytków, aby szanse na zachowanie ich do celów muzealnych były jak największe. W trakcie prac służby przestrzegały wszystkich procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom. Od końca marca do końca sierpnia teren był skutecznie zabezpieczony. Obszar Fortu Chrzanów nie jest skażony, saperzy nie wykryli pod ziemią więcej przedmiotów. Odkrycie jest unikatowe, w polskich muzeach nie ma pojemników na bojowe środki trujące z I wojny światowej.

Podobne tematy

Podziel / Share
22.10.2015, Ilość wejść: 1662, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry