Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

28.11.2013

Współczesne zagrożenia rodziny: konferencja w Warszawie

  •  Wicewojewoda Dariusz Piątek podczas konferencji "Współczesne zagrożenia rodziny" (źródło: KWP Radom).
    Wicewojewoda Dariusz Piątek podczas konferencji "Współczesne zagrożenia rodziny" (źródło: KWP Radom).
  •  W konferencji zorganizowanej w Warszawie wzięło udział szerokie grono ekspertów oraz policjanci z całego garnizonu mazowieckiego (źródło: KWP Radom).
    W konferencji zorganizowanej w Warszawie wzięło udział szerokie grono ekspertów oraz policjanci z całego garnizonu mazowieckiego (źródło: KWP Radom).

Uzależnienia, przemoc domowa, eurosieroctwo czy długotrwałe bezrobocie – to tylko niektóre tematy omawiane podczas konferencji „Współczesne zagrożenia rodziny”. W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej udział wziął wicewojewoda Dariusz Piątek.

Konferencja została podzielona na cztery panele tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył uzależnień. Podczas prelekcji zwracano uwagę na destrukcyjny wpływ narkotyków i dopalaczy, alkoholu, a także Internetu, który stanowi zagrożenie głównie dla dzieci. Drugi panel skupił się na patologiach społecznych, takich jak przemoc domowa i agresja w rodzinie. Omawiano również zjawisko przestępczości nieletnich oraz problemy, które najczęściej zgłaszane są przez najmłodszych za pomocą telefonu zaufania.

Trzecia część konferencji dotyczyła m.in. eurosieroctwa, będącego skutkiem wyjazdu jednego z rodziców z kraju w celach zarobkowych, a także zastanawiano się nad wpływem długotrwałego bezrobocia na środowisko rodzinne. Ostatni panel poświęcony był formom wsparcia. Podkreślano, że swoje role do odegrania ma tutaj wiele instytucji: policja, ośrodki pomocy społecznej, kuratorzy sądowi, poradnie psychologiczne czy instytucje kościelne. Na zakończenie zaprezentowano pilotażowy projekt mający zniwelować stres osób małoletnich dotkniętych przemocą w rodzinie.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu; Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej; Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej; Stowarzyszenia na Rzecz  Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”; Fundacji Dzieci Niczyje; Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej; Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Radomiu; Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW; Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie; Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego Warszawa Praga Południe; Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu; Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej; poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Radomiu.

Podobne tematy

Podziel / Share
28.11.2013, Ilość wejść: 1610, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry