Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

26.08.2019

Rolnicze święto w Olszewie-Borkach

W sobotę 24 sierpnia br. w Olszewie-Borkach odbyły się dożynki gminno-parafialno-powiatowe. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Obchody święta plonów zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Rodzin w Olszewie-Borkach. Po jej zakończeniu mieszkańcy Olszewa-Borek i okolicznych miejscowości przeszli w korowodzie z wieńcami i darami na plac dożynkowy przy ul. Wyspiańskiego Gdy wszyscy uczestnicy dotarli na placu przy remizie OSP w Olszewie-Borkach, będący miejscem głównych obchodów nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy.

Po powitaniu przybyłych i oficjalnych wystąpieniach rozpoczęła się część artystyczna. Pierwszym punktem programu było widowisko ukazujące żniwne obrzędy, które wykonał zespołu kurpiowski "Pod Borem" z Zawad. Na dożynkowej scenie można było zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie", laureatów I Konkursu Wokalnego "Śpiewający powiat" oraz koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie" zespołu "Brylanty i Bażanty". Ponadto podczas dożynek na specjalne przygotowanych stoiskach  można było próbować regionalnych potraw i zapoznać się z lokalnym folklorem. Podczas imprezy przeprowadzone zostały rozmaite konkursy m.in.: konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, promocję sołectw "Smaki regionu", wiedzy o przyrodzie i turniej wsi. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: przedstawiciele lokalnego samorządu, straży pożarnej oraz okoliczni mieszkańcy.

Podczas wydarzenia obecny był bus informacyjny #Rodzina 500+ oraz stoisko, przy którym pracownicy MUW przekazywali mieszkańców Mazowsza informacje na temat poszerzonego programu rządowego.

Podziel / Share
26.08.2019, Ilość wejść: 1309, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry