Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.08.2019

„Wdzięczni Polskiej Wsi” obchody w Kolnie

Świętowanie tegorocznych plonów, ale przede wszystkim okazanie wdzięczności polskim rolnikom było celem, zainicjowanych przez Premiera Mateusza Morawieckiego, obchodów pod nazwą „ Wdzięczni Polskiej Wsi”. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz oraz Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

W sobotę 25 sierpnia br. w Kolnie odbyły się tegoroczne, centralne uroczystości dożynkowe z udziałem przedstawicieli rządu, parlamentu, rolników, władz samorządowych.

Uroczystości zainaugurowała mszą świętą odprawiona w miejscowym kościele. Po zakończeniu ceremonii kościelnej obecne na obchodach rolnicze delegacje zaprezentowały tradycyjne dożynkowe wieńce  i złożono podziękowania za tegoroczne plony.

W swoim wystąpieniu Premier Mateusz Morawiecki powiedział -Dbałość o rolnictwo jest polskim interesem narodowym. Chcemy, żeby polskie produkty były na zachodnich stołach. Polski eksport rośnie z roku na rok i przyczynia się do wzrostu polskiej wsi.

Po zakończeniu oficjalnych wystąpień wyróżniający się rolnicy otrzymali z rąk Premiera wyróżnienia. Nagrodzone zostały również Koła Gospodyń Wiejskich.

Wśród mazowieckiej delegacji dożynkowej byli m.in. strażacy OSP i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, w gminie kozienice. Obecne były także reprezentantki kół z Dylewa, Gruduska, Nasiadek i Chudka. Obecna była także Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenie wydarzenia pojawiły się zespoły folklorystyczne, które przedstawiły regionalne programy artystyczne. Wydarzeniu „Wdzięczni Polskiej Wsi” towarzyszył piknik rodzinny. Na wystawionych tego dnia stoiskach prezentowane były płody rolne pochodzące z tegorocznych zbiorów i wyroby rękodzielnicze. Goście wydarzenia mogli spróbować także regionalnych potraw oraz obejrzeć rolnicze maszyny.

Podziel / Share
25.08.2019, Ilość wejść: 1312, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry