Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

19.08.2019

100- lecie istnienia OSP Domosław

Druhowie z  OSP Domosław 18 sierpnia br. obchodzili jubileusz istnienia ich jednostki. W uroczystych obchodach przeprowadzonych z tej okazji uczestniczyli m. in: Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Miejscem obchodów strażackiego święta była remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy. Wydarzenie poprzedziła odprawiona w południe msza św. w intencji 100-lecia OSP w Domosławiu, podczas której poświęcony został również ufundowany dla jednostki sztandar. Uroczysty apel, który stanowił centralną część jubileuszowych obchodów rozpoczął się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wciągnięcia na maszt flagi państwowej. Jednym z głównych elementów apelu było przekazanie strażakom sztandaru.

W okolicznościowych wystąpieniach Henryk Kowalczyk Minister Środowiska oraz Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski podziękowali strażakom za ich przykładną służbę i pogratulowali okrągłego jubileuszu istnienia jednostki OSP w Domosławiu.

Podczas wydarzenia wyróżniający się w swojej pracy druhowie otrzymali resortowe odznaczenia i medale.

Na wydarzeniu obecni byli m.in.: Adam Patrycy, Prezes OSP Domosław; Robert Wróblewski, Wójt Gminy Winnica, Alicja Bąk, Sołtys Domosławia oraz okoliczni mieszkańcy.

 

Podziel / Share
19.08.2019, Ilość wejść: 859, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry