Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

14.08.2019

Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny na Mazowszu

Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjnych na Mazowszu był tematem dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery, Wicewojewody Mazowieckiego Artura Standowicza i Aureli Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W efekcie poparcia przez Premiera Mateusza Morawieckiego postulatów zgłoszonym podczas obrad Okrągłego Stołu w całym kraju odbędą się Wojewódzkie Obrady Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

Podczas konferencji Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty przedstawili założenia jakie przyświecają organizacji regionalnych spotkań.

Debaty w regionach będą kontynuacją dotychczasowych rozmów, które odbyły się w ramach  Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu w Warszawie. Celem regionalnych debat jest zapewnienie możliwości wypowiedzenia się na temat przyszłości polskiej szkoły przedstawicielom wszystkich regionów kraju. Obrady koncentrować się będą wokół jakości nauczania, dyskusji o nauczycielu, uczniu i rodzicu w systemie edukacji oraz wizji nowoczesnej szkoły. W debacie mogą brać udział min. samorządowcy, nauczyciele, organizacje pozarządowe, instytucje związane z oświatą, rodzice oraz uczniowie. 

Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty od poniedziałku 19 sierpnia br. Na Mazowszu obrady zaplanowano na 5 września 2019 r.

Ogólnopolskim Okrągłym Stołem Edukacyjnym określono, zainicjowane 26 kwietnia 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego, obrady dotyczące reformy oświaty. Do udziału w cyklu dyskusji zaproszono m.in. nauczycieli, rodziców, związkowców, przedstawicieli samorządów oraz członków organizacji pozarządowych związanych z edukacją.

 

 

 

Podziel / Share
14.08.2019, Ilość wejść: 769, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry