Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

16.08.2019

Wojskowe uroczystości w Radomiu

Wierni Polsce – to tytuł uroczystości pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, która  odbyła się w Radomiu z okazji wojskowego święta. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

15 sierpnia br. z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w Radomiu odbyły się oficjalne uroczystości, w których udział wzięli m.in.: przedstawiciele parlamentu, władz państwowych i samorządowych, dowództwa Wojska Polskiego oraz mazowieckich służb. Uczestnicy spotkali się w samo południe w miejscowym Kościele Garnizonowym na okazjonalnej mszy świętej. Później wzięli udział w Uroczystym Apelu na Placu Konstytucji 3 maja.

Następnie od godziny 14.00 do 20.00 na placu Corazziego trwał Piknik żołnierski „Wierni Polsce”. W jego programie znalazły się występy artystyczne m.in. koncerty: Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Wystawa sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych RP, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej zaprezentował pokaz tresury psów, swoje umiejętności widzom zaprezentowała natomiast Pokazowa Grupa Operacyjna 62 blp WOT. Wydarzeniu towarzyszył stoiska promocyjne służb mundurowych. Organizatorzy zabrali również o rozmaite konkursy z nagrodami dla dzieci.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest corocznie 15 sierpnia.  Upamiętnia ono zwycięską Bitwę Warszawską w 1920, którą Wojsko Polskie pod wodzą Marszałka Józefa Piłsudskiego stoczyło w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Święto wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. obowiązuje od 13 sierpnia 1992.

 

Podziel / Share
16.08.2019, Ilość wejść: 695, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry