Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

02.08.2019

Komorów: upamiętnienie Powstańców Warszawskich

W 75 rocznicę Powstania Warszawskiego w Kościele NNMP w Komorowie odbyła się Msza św. za Ojczyznę. W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz Dariusz Krupa doradca Wojewody.

Na wieczornej mszy świętej zgromadzili się goście, przedstawiciele władz samorządowych, szkół oraz mieszkańcy Komorowa. Po zakończeniu mszy św. zebrani goście wraz z pocztami sztandarowymi przeszli do Miejsca Pamięci, które znajduje się na Zieleńcu w Komorowie w pobliżu szkoły przy ul. Kotońskiego. Na miejscu uczestnicy odmówili modlitwę i złożyli kwiaty.

Po złożeniu kwiatów odbyło się spotkanie z uczestnikami uroczystości. W okolicznościowym przemówieniu Wojewoda Mazowiecki podkreślił, jak ważna jest pamięć i jej pielęgnacja o bohaterach Powstania Warszawskiego oraz na potrzebę pogłębionej edukacji historycznej młodego pokolenia. Zwrócił również uwagę, że Powstańcy walczyli o godność, wolność oraz o patriotyczne i chrześcijańskie wartości. Następnie Wojewoda wpisał się do księgi pamiątkowej Stowarzyszenia Kulturalny Komorów.

Miejsce Pamięci w Komorowie powstało w miejscu cmentarza utworzonego w Komorowie we wrześniu 1944 r., gdzie spoczęły ofiary Postania Warszawskiego zmarłe w Szpitalu Św. Rocha przy ul. Kolejowej 10.

Podziel / Share
02.08.2019, Ilość wejść: 518, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry