Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

01.08.2019

Trasy informacyjne Rodzina 500 + w ostatnich dniach lipca

Pod koniec lipca przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie dotarli z akcją informacyjną do kolejnych mazowieckich gmin. W trasę wyruszył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Wizyta w regionie radomskim rozpoczęła się w poniedziałek od spotkania z mieszkańcami Skaryszewa, później bus informacyjny z przedstawicielami radomskiej Delegatury MUW pojechał do Iłży i Rzeczniowa. We wtorek 30 lipca w trasę wyruszył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski. Bus informacyjny, którym podróżował Wicewojewoda wraz z Anną Kaszubą Kierownik siedleckiej Delegatury MUW dotarł do trzech miejscowości znajdujących się w regionie siedleckim.

Najpierw zatrzymał się na placu przed siedlecką Delegatura MUW, a następnie w pobliżu urzędów miejskich w Węgrowie i Łochowie. Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski wraz z pracownikami urzędu rozmawiał wówczas z mazowieckimi rodzinami i informował o rozszerzeniu programu rządowego Rodzina 500 +.

Tego dnia pozostałe busy informacyjne przejechały trasami Ojrzeń – Sońsk oraz Kozłów Biskupi – Wiskitki – Żyrardów – Puszcza Mariańska – Mszczonów – Radziejowice.

Pierwsze dwie miejscowości odwiedził Robert Kochański Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW natomiast trasę z Kozłowa Biskupiego do Radziejowic przejechał samochód informacyjny z Marleną Mazurską Kierownik płockiej Delegatury MUW.  

Ostatniego dnia miesiąca lipca w Czerwińsku nad Wisłą akcję informacyjną dla okolicznych mieszkańców przeprowadził Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW. Natomiast pracownicy radomskiej Delegatury MUW odwiedzili Kazanów, Chotczę i Sienno.

Wnioski o świadczenie 500+ na pierwsze dziecko można składać już od 1 lipca. Od 1 sierpnia można złożyć także papierowy wniosek o świadczenie wychowawcze Rodzina500+. Tradycyjną drogą wniosek można złożyć podczas osobistej wizyty w urzędzie lub listownie.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej zamieściło instrukcję poprawnego wypełnienia papierowego wniosku o 500+.

Należy pamiętać, że aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowych zasadach od początku ich obowiązywania, tj. od 1 lipca 2019 r., rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. Jeśli wniosek ostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za minione miesiące.

Podziel / Share
01.08.2019, Ilość wejść: 714, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry