Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

26.07.2019

Wręczenie sztandaru Komendzie Głównej Policji

W Pałacu Belwederskim odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Głównej Policji. W trakcie wydarzenia wręczono odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i pracownikom policji z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. W uroczystości wzięli udział m.in. Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk i Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczyła Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi sztandar Komendy Głównej Policji.

- Dziękuję za to, że na sztandarze pojawiły się znowu słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wracamy do korzeni i tradycji. Wracamy do wartości, na których chcemy budować bezpieczne państwo – powiedziała Minister Elżbieta Witek.

Uroczystości odbywające się dziś na dziedzińcu Belwederu stanowiły jeden z elementów obchodów 100-lecia utworzenia Policji Państwowej. - Wszyscy Wam dziękujemy za Wasz trud, za Waszą ciężką, odpowiedzialną i często niebezpieczną służbę. Dziękujemy też pracownikom cywilnym, którzy wspierają Was każdego dnia – powiedziała Minister Elżbieta Witek.

Szefowa MSWiA, wspólnie z gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji, wręczyła policjantom Medale za Długoletnią Służbę i za Zasługi dla Policji, Odznaki Zasłużony Policjant, a także awanse na wyższe stopnie. Przyznano również medale z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej.

- Ta dzisiejsza uroczystość ma jeszcze inny, bardzo symboliczny wymiar. Dziś Komenda Główna otrzymała sztandar. To wielka duma, wielki zaszczyt, bo pod tym sztandarem będziecie stać przy wielu ważnych uroczystościach – powiedziała szefowa MSWiA. Jak dodała, sztandar będzie reprezentował nie tylko Komendę Główną Policji, ale całą ponad 100 tys. formację.

Minister przypomniała, że nowy sztandar jest symbolem oddania, wierności i służby. - Więc trwajcie przy nim, szanujcie go, traktujcie z godnością – zaznaczyła. Podkreśliła, że policyjny mundur ma wzbudzać we wszystkich szacunek do służby. – Ten mundur to reprezentacja polskiego państwa, na którego straży bezpieczeństwa czuwacie każdego dnia – zakończyła.

W uroczystości, oprócz Minister Elżbiety Witek, gen. insp. Jarosława Szymczyka i pozostałych członków kierownictwa Policji, wzięli także udział Minister Marek Suski oraz Wiceministrowie MSWiA – Jarosław Zieliński i Sylwester Tułajew.

Źródło: MSWiA

Podziel / Share
26.07.2019, Ilość wejść: 506, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry