Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.07.2019

Nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadań na 2020 r. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie mazowieckim. Wnioski o dofinansowanie można składać do 26 sierpnia 2019 r.  w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Kwota środków Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa mazowieckiego na rok 2020 to 301 320 526,50 zł, z czego kwotę 231 515 150,50 zł przeznacza się na dofinansowanie zadań zgłoszonych w ramach niniejszego naboru. Na dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych przeznaczonych zostanie odpowiednio 45% i 55 % z sumy dofinansowania przyznanego dla województwa mazowieckiego. W zależności od zapotrzebowania wynikającego z listy złożonych wniosków spełniających wymogi formalne, powyższa proporcja może ulec zmianie.

Samorządy będą mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości od 50 do 80 proc. przewidywanych kosztów realizacji zadania. W ramach naboru można zgłosić do dofinansowania wyłącznie zadania, których termin rozpoczęcia przypada na rok 2020.

Gminy oraz miasta na prawach powiatu mogą złożyć dwa wnioski i otrzymać środki z budżetu państwa na dofinansowanie dwóch zadań, natomiast powiaty ziemskie mogą złożyć trzy wnioski i otrzymać dofinansowanie na realizację trzech zadań.

W ramach jednego zadania będzie można zgłosić do dofinansowania maksymalnie 3 odcinki drogi/dróg.

Ogłoszenie o naborze oraz inne istotne informacje dostępne są w załącznikach do niniejszego komunikatu. Wszelkie informacje dotyczące niniejszego naboru wniosków o dofinasowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych znajdują się w zakładce Programy Rozwoju Sieci Dróg 

 

Podziel / Share
25.07.2019, Ilość wejść: 1908, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry