Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

23.07.2019

„Kolej na Ciebie – uratuj życie!” – inauguracja akcji

Krwiobus przed  Dworcem Centralnym w Warszawie i zbiórka krwi przy 12 największych dworcach kolejowych w Polsce. Dziś przed południem odbyła się uroczysta inauguracja III edycji akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” . W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Inauguracja III edycji akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” objętej Honorowym Patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się w poniedziałek 23 lipca br. o godz. 10.00 na placu przed dworcem kolejowym Warszawa Centralna. Podczas wydarzenia Premiera RP reprezentował Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, który podczas oficjalnego wystąpienia odczytał i przekazał list do organizatorów i uczestników spotkania.

 - Krew jest bezcennym lekiem koniecznym nie tylko przy ratowaniu osób poszkodowanych w wypadkach, ale także przy leczeniu pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe.  Wakacje to czas, kiedy zapas krwi się zmniejsza, a zapotrzebowanie na nie rośnie. Dlatego tak ważne jest zwiększenie świadomości Polaków dotyczącej krwiodawstwa i krwiolecznictwa. – napisał w liście Premier.

Podczas inauguracji głos zabrali również: Andrzej Bittel Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Komunikacyjnemu w Ministerstwie Infrastruktury; Sławomir Gadomski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia; Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.; Mirosław Antonowicz, Członek Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. i Przewodniczący Rady Fundacji Grupy PKP.

Akcja „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, której organizatorem jest Fundacja Grupy PKP odbywa się już po raz trzeci. Nieprzerwanie od 2017 r. fundacja wspólnie ze spółkami z Grupy PKP,  PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., Narodowym Centrum Krwi, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką Polonus i Kolejarską Służbą Krwi organizuje zbiórkę krwi na terenie całej Polski. Celem akcji  jest promocja honorowego krwiodawstwa i kreowanie dobrych wzorców postaw społecznych.  Poprzednie akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, udało się zebrać niemal 100 litrów krwi.

Zbiórki krwi odbędą się w okresie wakacyjnym, kiedy mniej osób niż zwykle oddaje krew, natomiast wzrasta na nią zapotrzebowanie.

Podziel / Share
23.07.2019, Ilość wejść: 454, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry