Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

19.07.2019

Święto Policji Garnizonu Mazowieckiego w Radomiu

W bieżącym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Z tej okazji w Radomiu odbyło się Święto Policji Garnizonu Mazowieckiego pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek.

W uroczystościach uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha.

Uroczysty apel, który poprzedziła msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji  Księdza Biskupa Henryka Tomasika, miał miejsce na Placu Jagiellońskim w Radomiu. Po zakończonej mszy przemaszerowały tam pododdziały policyjnej asysty honorowej i orkiestry reprezentacyjnej w Radomiu.

Wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odegranie hymnu narodowego rozpoczęło oficjalną część obchodów. Okolicznościowe przemówienia wygłosili wówczas zaproszeni goście. Podziękowania za ofiarną i będącą na najwyższym poziomie służbę przekazał funkcjonariuszom także Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

W trakcie apelu odbyło się uroczyste wprowadzenie mł. insp. Zbigniewa Mikołajczyka na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Wręczenia powołania na stanowisko dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Odznaki „Zasłużony Policjant” przyznano 131 policjantom z Mazowsza. Medale „Za długoletnią służbę” przyznano 85 osobom. W czasie wczorajszego święta wręczono również medale „Za zasługi dla Policji” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Wyróżnienia otrzymały 44 osoby w tym 2 policjantów i 4 pracowników Policji.

Odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk.

Był to też szczególny dzień dla 71 policjantów, w tym 11 kobiet, którzy wstąpili w szeregi mazowieckiego garnizonu Policji.

Po zakończeniu apelu rozpoczął się festyn policyjny dla mieszkańców. Jego uczestnicy mogli zobaczyć pokazy m.in. posłuszeństwa psów służbowych, taktyk i technik interwencji a także wziąć udział w konkursach i zabawach dla najmłodszych.

 

Podziel / Share
19.07.2019, Ilość wejść: 540, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry