Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

16.07.2019

Wizyta oficjalna Prezydenta Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej

Od dziś z oficjalną wizytą w Polsce przebywa Prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda z Małżonką. Gości, podczas oficjalnej uroczystości na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, powitali Prezydent RP Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Po oficjalnej ceremonii, która odbyła się przed południem Prezydenckie Pary przeszły na spotkanie do Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Następnie miały miejsce: rozmowa „w cztery oczy” Prezydent RP Andrzej Dudy z Prezydentem Republiki Litewskiej Gitanasem Nausėdą oraz rozmowy plenarne pod przewodnictwem obydwu prezydentów.

Po zakończeniu rozmów Prezydenci wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami mediów.

Na konferencji prasowej Andrzej Duda poinformował, że rozmowy dotyczyły współpracy w ramach Unii Europejskiej oraz  współpracy w ramach państw Trójmorza i rozwoju infrastruktury pomiędzy Polską a Litwą. Polski Prezydent relacjonował również, że rozmawiano o trwającej już budowie interkolektora gazowego pomiędzy Polską a Litwą.
Andrzej Duda poinformował także, że zaprosił Prezydenta Litwy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, co - jak zaznaczył - spotkało się z pozytywną odpowiedzią Gitanasa Nausėdy.

W dniu dzisiejszym Prezydent Gitanas Nausėda spotka się jeszcze kolejno z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim, Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim oraz Premierem RP Mateuszem Morawieckim.

Zdjęcia: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Podziel / Share
16.07.2019, Ilość wejść: 571, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry