Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

12.07.2019

Mińsk Mazowiecki: powiatowe obchody 100-lecia powołania policji państwowej

W piątek na dziedzińcu komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowieckim odbyły się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę powołania policji państwowej. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Punktualnie o godz. 13:00, meldunkiem o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu, złożonym Komendantowi Stołecznemu Policji nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi, przez dowódcę uroczystości komisarza Roberta Momota, rozpoczęły się powiatowe obchody 100. rocznicy powołania policji państwowej.

Na uroczystości oprócz szefa stołecznego garnizonu, przybyli również: Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta powiatu mińskiego Antoni Jan Tarczyński wspólnie z przewodniczącym rady powiatu Mirosławem Krusiewiczem oraz członkami zarządu powiatu. Obecne były także władze miejskie i gminne w osobach burmistrzów i wójtów powiatu mińskiego. Nie zabrakło przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych w tym: wojska, straży pożarnej, straży miejskiej nadleśnictwa oraz CBŚP. W apelu wzięli także udział przedstawiciele sądu i prokuratury. Liczne grono gości uzupełnili dyrektorzy urzędów publicznych, poradni, inspektoratów, oświaty oraz duchowieństwo z parafii powiatu mińskiego.

Po złożeniu meldunku, nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt. Przy dźwiękach hymnu zebrani goście zaintonowali „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos, zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski. W swoim przemówieniu nakreślił rys historyczny jaki przeszła przez ten wiek polska policja. Nie zabrakło w nim odniesień do heroicznych postaw funkcjonariuszy z początków XX w. Komendant Rogowski pogratulował policjantom ich dokonań, podziękował rodzinom funkcjonariuszy i pracowników cywilnych za ich wyrozumiałość w znoszeniu trudów tej służby. Życzył dumy i satysfakcji z faktu noszenia policyjnego munduru. Odniósł się do planów budowy nowej siedziby komendy. Wyraził nadzieję, że będzie można równie szybko przejść od planów do działań jak szybko przeszliśmy od marzeń do planów. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie wszystkim którzy wspierają wizję stworzenia nowego, funkcjonalnego na miarę XXI w. budynku komendy policji.

W dalszej części apelu wręczono wyróżniającym się policjantom odznaki, awanse i nagrody. Brązową odznaką „zasłużony policjant”, odznaczonych zostało dwóch funkcjonariuszy: komisarz Dorota Hankus i aspirant sztabowy Paweł Górka.

Wśród awansowanych w stopniach policjantów najliczniejszą grupą był korpus aspirantów. W tej grupie aż 36 mundurowych z dniem 24 lipca będzie mogła przedstawiać się wyższym stopniem służbowym. W korpusie podoficerów awansowało 25 policjantów a w korpusie szeregowych awansowało 2 policjantów.

Piątkowy uroczysty apel był także okazją do wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w służbie i budowanie pozytywnego wizerunku policji . Nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniony został 1 policjant, nagrodą Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja wyróżnionych zostało 10 policjantów. Nagrodą Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim wyróżnionych zostało 151 policjantów i 34 pracowników cywilnych policji. Komendant Rogowski awansował także w stanowisku 15 policjantów.

Po pierwszej części apelu przyszedł czas na zabranie głosu przez przybyłych gości. Przemówienia rozpoczął komendant stołeczny nadinspektor Paweł Dobrodziej. Pogratulował on wystąpienia szefowi mińskich policjantów. Odniósł się do bardzo dobrych efektów osiąganych przez funkcjonariuszy mińskiej komendy. Dziękował za zaangażowanie, profesjonalizm i życzył satysfakcji z kolejnych lat służby. Głos zabierali również Wicemarszałek senatu pani Maria Koc, Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka. Słowa podziękowań, gratulacji i życzeń skierowali również Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski i Starosta powiatu mińskiego Antoni Jan Tarczyński.

Uroczystości zakończyły się odprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim i złożeniem meldunku o zakończeniu apelu.

Źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

Podziel / Share
12.07.2019, Ilość wejść: 774, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry