Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

15.07.2019

500+ z mazowieckimi rodzinami – lipcowe spotkania

W minionym tygodniu trzy busy informacyjne 500+ z przedstawicielami MUW odwiedziły kolejne mazowieckie powiaty. Wizytę w powiecie wołomińskim odbył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wziął udział w spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców Mazowsza, które odbyło się w sobotę 13 lipca br. podczas rodzinnego pikniku w miejscowości Chrzęsne w powiecie wołomińskim.

W poniedziałek 8 lipca w trasę Szydłowiec – Mirów Stary – Jastrząb wyruszył Krzysztof Murawski,  Kierownik radomskiej Delegatury MUW. Natomiast Robert Kochański, Kierownik ciechanowskiej Delegatury MUW tego dnia był w miejscowościach Strzegowo – Dzierzgowo – Wieczfnia Kościelna - Opinogóra Górna. Pilawa – Parysów – Borowie – Sobolew to trasa jaką następnego dnia pokonał bus informacyjny, w którym podróżowali  pracownicy siedleckiej Delegatury MUW oraz Wydziału Polityki Społecznej MUW.

Środowe spotkania odbyły się w Stupsku, Lipowcu Kościelnym, Szreńsku, Szydłowcu oraz Odrzywole i Potworowie. Miejscowości z pierwszej, wyznaczonej na ten dzień trasy, odwiedził Kierownik ciechanowskiej Delegatury natomiast w Odrzywole i Potworowie na pytania mieszkańców odpowiadał Krzysztof Murawski Kierownik radomskiej Delegatury MUW. Również następnego dnia Kierownik radomskiej Delegatury przekazywał mieszkańcom zasady rozszerzonego programu rządowego Rodzina 500+. Tym razem był w Kozienicach, Pionkach i Jedlni Letnisku.

Także w czwartek przedstawiciele siedleckiej Delegatury MUW oraz Wydziału Polityki Społecznej MUW czekali na okolicznych mieszkańców w głównych punktach gmin: Kotuń, Grębków, Korytnica i Mokobody.
12 lipca br. mobilne punkty informacyjne, w których można było porozmawiać na temat rozszerzonego prospołecznego programu w Pułtusku, Zatorach i Obrytem rozstawili pracownicy ciechanowskiej delegatury MUW wspólnie z Kierownikiem Robertem Kochańskim.

Mieszkańcy stolicy również mogli uczestniczyć w akcji informacyjnej. Przedstawiciele MUW pojawiali się w ciągu tygodnia w parkach i na uczęszczanych warszawskich ulicach.

Od wtorku do piątku na Mokotowie, w Śródmieściu i na Pradze Południe z Warszawianami na temat programu rządowego rozmawiała Ewa Filipowicz Zastępca Dyrektora Biura Wojewody, Anna Olszewska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej oraz Kinga Jura – Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej.

Na zakończenie tygodnia w sobotę 13 lipca br. stoisko informacyjne zlokalizowano w Nowym Duninowie. Od rana z okolicznymi mieszkańcami byli wówczas przedstawiciele płockiej Delegatury MUW.

 

 

Podziel / Share
15.07.2019, Ilość wejść: 609, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry