Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

07.05.2019

Spotkanie Prezesa Rady Ministrów z Wojewodami

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera uczestniczył w spotkaniu z Premierem Rządu RP Mateuszem Morawieckim. Narada dotyczyła Funduszu Dróg Samorządowych. Premier wręczył Wojewodom symboliczne czeki na dofinansowanie zadań z tego programu.

W 2019 roku dofinansowanie na remonty, przebudowy i modernizacje dróg lokalnych dla województwa mazowieckiego wyniesie 620 168 735, 32 zł.

Cele programu Fundusz Dróg Samorządowych to m.in. podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych, zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej.

- Rozbudowa dróg samorządowych jest też bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Drogi Lokalne to nie tylko ekonomia i liczby. To drogi, które codziennie przemierzają Polacy, dlatego zależy nam na tym, by ich wygoda i bezpieczeństwo były zapewnione. Bierzemy rozbieg gospodarczy i będziemy starali się dogonić państwa o europejskiej jakości życia. Ten program służy temu, by życie Polaków było na poziomie europejskim – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania.

Foto: KPRM

 

Podziel / Share
07.05.2019, Ilość wejść: 813, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry