Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

07.05.2019

Wizyta Prezydent Gruzji w Polsce

Dziś przed południem rozpoczęła się oficjalna wizyta Prezydent Gruzji Salomei Zourabichvili w Polsce. W ceremonii powitania obok Prezydenta RP Andrzeja Dudy uczestniczył m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Oficjalne powitanie Prezydent Gruzji Salomei Zourabichvili przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Po zakończeniu ceremonii Prezydenci udali się na rozmowy „w cztery oczy” oraz rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydentów.   

     

Polska wspierała, wspiera i będzie wspierać aspiracje Gruzji w sprawie przynależności do NATO oraz Unii Europejskiej – podkreślił Prezydent Andrzej Duda po rozmowach z gruzińską Prezydent Salomeą Zourabichvili.

W samo południe Prezydent Gruzji złożyła kwiaty na znajdujących się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.

Prezydenci wezmą udział w debacie zatytułowanej „Dziesięć lat Partnerstwa Wschodniego. Lekcje dla Gruzji i Polski”, która odbędzie się po południu w Belwederze. 

 

Zdjęcia: Jakub Szymczuk / KPRP.

Podziel / Share
07.05.2019, Ilość wejść: 551, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry