Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

26.04.2019

Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami powiatu łosickiego

We czwartek 25 kwietnia br. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził znajdujący się na terenie województwa mazowieckiego powiat łosicki. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Spotkanie rozpoczęło się w Starostwie Powiatowym w Łosicach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele regionalnych władz samorządowych i społeczności lokalnych. Następnym punktem  wizyty było spotkanie z mieszkańcami powiatu łosickiego, które miało miejsce na placu znajdującym się przy Kościele Trójcy Świętej w Łosicach. Podczas oficjalnej uroczystości Prezydent RP  wygłosił przemówienie do zebranych.

Miasto, które na prawie 50 lat straciło prawa miejskie przez to, że wychowało bohaterów, którzy walczyli w powstaniu listopadowym i styczniowym, którzy sprzeciwiali się caratowi, zasługuje na to, by odwiedził je Prezydent Rzeczypospolitej i osobiście powiedział „dziękuję!”. Miasto, którego mieszkańcy w czasie II wojny światowej, ryzykując własnym życiem – co chcę bardzo mocno podkreślić – uratowali wspaniałą osobę, jaką jest pani Stella Zylbersztajn, zasługuje na to, by odwiedził je Prezydent Rzeczypospolitej i osobiście powiedział „dziękuję!”. – powiedział w swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in.: Maria Koc - Wicemarszałek Senatu RP, Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki, Katarzyna Klimiuk - Starosta Powiatu Łosickiego, przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych społeczności oraz mieszkańcy powiatu.

Odwiedziny byłego Prezydenta Siedlec

Tego samego dnia Prezydent Andrzej Duda udał się z wizytą do Wojciecha Kudelskiego, byłego Prezydenta Siedlec. Wojciech Kudelski do 8 kwietnia br. przebywał w szpitalu, w którym wracał do zdrowia po ataku przez nożownika.

Źródło fotografii: Krzysztof Sitkowski/ KPRM

Podziel / Share
26.04.2019, Ilość wejść: 635, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry