Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

24.04.2019

Konferencja „Zawody pielęgniarki i położnej – nowe perspektywy” w Płocku

  • Na zdjęciu: prelegenci i zebrani w trakcie konferencji.
  • Na zdjęciu: prelegenci i zebrani w trakcie konferencji.
  • Na zdjęciu: prelegenci i zebrani w trakcie konferencji.
  • Na zdjęciu: prelegenci i zebrani w trakcie konferencji.

23 kwietnia br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku odbyła się konferencja „Zawody pielęgniarki i położnej – nowe perspektywy”. W wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Organizatorem spotkania była Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Ministerstwo Zdrowia, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki, Wydział Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Płocku, Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Płocku, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Uczestników spotkania powitał JM prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki – Rektor PWSZ w Płocku. Jako pierwsza głos zabrała Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP, która krótko przybliżyła tematykę spotkania.

Następnie Józefa Szczurek-Żelazko – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia opowiedziała o nowych wyzwaniach i perspektywach w zawodach medycznych.

Głos zabrali także Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski, Maria Maruszak–Szeliga – Wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Płocku, Stanisław Kwiatkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Płocku i Jolanta Górecka – Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa WSzZ w Płocku.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja dotycząca obecnej sytuacji w zawodach medycznych i perspektyw na kolejne lata na przykładzie powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.

Podziel / Share
24.04.2019, Ilość wejść: 449, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry