Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

17.04.2019

Przygotowanie województwa mazowieckiego do sezonu letniego

Sprawdzenie stanu przygotowania mazowieckich służb do zbliżającego się sezonu letniego był powodem zwołania przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Po otwarciu spotkania i powitaniu przybyłych przez Wojewodę Mazowieckiego głos zabrał  Paweł Błasiak, Dyrektor WBiZK MUW, który przedstawił bieżący stan działań prowadzonych przez służby zespolone województwa mazowieckiego.

Wśród omawianej tematyki znalazły się m.in.: zagrożenia ze strony afrykańskiego pomoru świń (ASF), zagadnienia związane z prewencją, reagowaniem i współpracą służb, przewozem  towarów niebezpiecznych oraz potencjalnymi zagrożeniami w zakresie bezpieczeństwa pożarowego występujące w sezonie letnim.

W części prezentacyjnej zostały poruszone dodatkowe tematy. W swoim wystąpieniu Anna Tarnowska, Kierownik Oddziału Nadzoru Higieny Komunalnej WSSE przekazała najnowsze dane odnoszące się do monitorowanej liczby zachorowań na odrę.

Natomiast Adam Ludwikowski Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska i st. bryg. mgr inż. Bogdan Łasica Komendant Wojewódzki PSP przedstawili efekty działań mających na celu wykrywanie i ujawnianie składowisk odpadów zawierających substancje niebezpieczne.

Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty przedstawiła sytuację w szkołach woj. mazowieckiego, podsumowała przebieg egzaminów gimnazjalnych oraz opowiedziała o prowadzonych obecnie działaniach przygotowawczych do przeprowadzenia tegorocznych egzaminów maturalnych. Podczas posiedzenia przedstawione zostały także prognozy hydro – meteorologiczne dla województwa mazowieckiego na sezon letni opracowane przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na koniec Wojewoda podsumował spotkanie i podziękował za spójne oraz efektywne współdziałanie wszystkich mazowieckich straży, służb i inspekcji.

W spotkaniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wzięli udział m.in.: przedstawiciele policji, straży pożarnej, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Podziel / Share
17.04.2019, Ilość wejść: 742, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry