Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

11.04.2019

Budowa gazociągu Polska – Litwa – decyzja lokalizacyjna

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję* o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej budowie terminalu dla gazociągu Polska – Litwa na terenie województwa mazowieckiego. Dotyczy ona odcinka południowego przebiegającego przez powiaty ostrowski i łosicki. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności.

Ustalenie lokalizacji dotyczy budowy gazociągu o średnicy 700 mm i infrastruktury niezbędnej do jego obsługi. Połączą one węzeł i tłocznię gazu Hołowczyce i projektowany gazociąg relacji Rembelszczyzna – granica Polski i Litwy. Ponadto przygotowana zostanie infrastruktura do ułożenia kabla światłowodowego.

W ramach inwestycji powstaną odcinki:

  • o długości 14,7 km w gminach Boguty Pianki i Andrzejewo w powiecie ostrowskim,
  • o długości 12,8 km w gminie Sarnaki w powiecie łosickim.

Decyzja lokalizacyjna określa warunki techniczne inwestycji oraz ustala lokalizację na konkretnych działkach. Decyzja wprowadza ograniczenia w sposobie korzystania z nieruchomości na czas budowy i eksploatacji gazociągu wysokiego ciśnienia Polska – Litwa.

Gazociąg Polska – Litwa o długości 343 km (po polskiej stronie) będzie przebiegał przez województwa podlaskie, warmińsko – mazurskie i mazowieckie. Odcinek mazowiecki będzie budowany na terenie powiatów łosickiego i ostrowskiego. Jego powstanie umożliwi rozwój systemu przesyłowego na nowych terenach i podniesie  atrakcyjność północno-wschodnich regionów Polski dla nowych inwestycji.

* decyzję wydano 5 kwietnia br.

 

Podziel / Share
11.04.2019, Ilość wejść: 529, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry