Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

05.04.2019

Spotkanie robocze Wojewody Mazowieckiego z samorządowcami

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera wraz z Dorotą Skrzypek, Wicekuratorem Oświaty podczas spotkania roboczego z przedstawicielami mazowieckich samorządów dyskutowali o zapewnieniu przebiegu egzaminów gimnazjalnych i ośmioklasistów.

Zagadnienia poruszane podczas spotkanie to m.in.  procedura egzaminacyjna, zadania dyrektora szkoły w zakresie organizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych, w tym organizacja egzaminów gimnazjalnych.

Podczas spotkania Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera podkreślił rolę partnerstwa w zakresie zapewnienia dostępu do oświaty i zadań realizowanych przez szkoły. Przypomniał, że wspólnym obowiązkiem organów na każdym szczeblu jest realizacja prawa do nauki dla dzieci i młodzieży.

Kuratorium Oświaty w Warszawie – zgłoszenia do zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących egzaminy

Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać do kuratoriów oświaty.

W każdym województwie przy kuratorium oświaty zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenia dające taką możliwość.

W województwie mazowieckim nauczyciele mogą dokonywać zgłoszeń do zespołu nadzorującego podczas tegorocznego egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty poprzez formularz rejestracyjny: http://kuratorium.waw.pl/egzaminy-zespol-egzaminacyjny.  Więcej informacji  można uzyskać  pod numerem telefonu: 664 663 628.

Kto może się zgłosić?

Każda osoba, która posiada kwalifikacje pedagogiczne.

Jakie są zadania osoby zgłaszającej się? 

Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały.

Zmiany ujęte w rozporządzeniach pozwalają na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego w sytuacji, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole.

 

 

Podziel / Share
05.04.2019, Ilość wejść: 677, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry