Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

26.03.2019

#Nowa Piątka – busy informacyjne w regionie ostrołęckim, radomskim i ciechanowskim

Dziś akcja informacyjna związana z programem #NowaPiątka dotarła do kolejnych gmin na Mazowszu. W Ostrołęce i Łysych z mieszkańcami spotkał się Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki i Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce. W Przysusze, Gielniowie i Wieniawie obecny był Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wraz z Kierownikiem Delegatury MUW w Radomiu, Krzysztofem Murawskim, a w Regiminie, Mławie i Glinojecku Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski wraz z Kierownikiem Delegatury MUW w Ciechanowie, Robertem Kochańskim.

W trakcie wizyty w regionie ostrołęckim Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera spotkał się z mediami. W tym czasie przybliżył założenia programów #NowaPiątka. Przedstawił również statystyki dotyczące realizacji programu Rodzina 500+ w regionie.

W latach 2016 - 2019 w mieście Ostrołęka wypłacono świadczenia na kwotę 90 401 957 zł. W tym okresie objęto wsparciem i wypłacono świadczenia wychowawcze średniomiesięcznie dla 3 425 rodzin, w tym dla 5 081 dzieci. W latach 2016 - 2019 w powiecie ostrołęckim wypłacono świadczenia na kwotę 230 479 824 zł.  W tym okresie objęto wsparciem i wypłacono świadczenia wychowawcze średniomiesięcznie dla 7 643 rodzin, w tym dla 13 037 dzieci średniomiesięcznie.       

W ostrołęckiej delegaturze MUW do dyspozycji mieszkańców byli eksperci ZUS, którzy udzielali informacji w zakresie:

  • wsparcia w symulacji emerytury i spraw związanych ze świadczeniami emerytalno-rentowymi,
  • zakładania profili PUE (kanału elektronicznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych),
  • informacji o elektronicznych zwolnieniach lekarskich,
  • informacji o programie Mama4+.

Wojewoda przekazał także na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztofa Szymańskiego podziękowania z pomoc w ujęciu sprawców porwania 3-letniej Amelki.

#NowaPiątka to 5 postulatów, które rząd zrealizuje już w 2019 r.:

  • Rodzina 500+ od pierwszego dziecka sprawiedliwiej podzieli owoce wzrostu gospodarczego i zachęci do powiększenia rodzin,
  • Młodzi: Zwolnienie z podatku PIT da młodym lepszy start i zatrzyma ich w kraju,
  • Praca: Obniżenie podatku PIT z 18 % na 17 % czyli o 1 pkt proc. Tj o 6% oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich wzmocnią wzrost gospodarczy i konkurencyjność Polski,
  • Infrastruktura: Przywrócenie połączeń autobusowych otworzy nowe możliwości milionom Polaków. Połączenie tego projektu z wielkimi inwestycjami w drogi gminne i powiatowe (6 mld zł) stworzy nową jakość komunikacji w Polsce,
  • Starsi i słabsi: Dodatkowa emerytura to krok ku przywróceniu realnej wolności i godności seniorów.

W środę, 27 marca br. zaplanowano trasę:

- Garwolin – Żelechów – Łaskarzew – Górzno (z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego, Sylwestra Dąbrowskiego i Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach, Anny Kaszuby)

- Garwolin  - godz. 9:30

- Żelechów  - godz. 11:00

- Łaskarzew  -godz. 12:30

- Górzno  -godz. 14:00

Białobrzegi – Wyśmierzyce  – Promna (z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego, Artura Standowicza i Kierownika Delegatury MUW w Radomiu, Krzysztofa Murawskiego)

- Białobrzegi – godz. 8.00

- Wyśmierzyce – godz. 10.20

- Promna – godz. 11.40

Podziel / Share
26.03.2019, Ilość wejść: 894, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry