Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

19.03.2019

#Nowa Piątka – busy informacyjne na Mazowszu

Dziś akcja informacyjna związana z programem #NowaPiątka dotarła do kolejnych gmin na Mazowszu. Dziś w trasie do miejscowości Rybie obecni byli m.in.: Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

W środowiskowej świetlicy „Świetlik” przedstawiciele rządu spotkali się z rodzinami korzystającymi z programu Rodzina 500+.  W trakcie briefingu prasowego Premier wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przybliżyli nowe, rozszerzone założenia programu, które dotyczą przyznawania świadczenia na pierwsze dziecko.

- Ta inwestycja zacznie się zwracać bardzo, bardzo szybko. Program Rodzina500+ jest wielkim programem społecznym i prorozwojowym – mówił Premier.

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera spotkał się także z mieszkańcami w Sochaczewie, gdzie rozmawiał z mieszkańcami o rozwiązaniach w ramach programu (500+ na pierwsze dziecko, obniżeniu oraz zwolnieniach z podatku PIT, odbudowie połączeń lokalnych, dodatkowej emeryturze). Z kolei Robert Kochański, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie spotkał się z mieszkańcami w Płońsku, Naruszewie, Czerwińsku nad Wisłą i Sochocinie.

#NowaPiątka to 5 postulatów, które rząd zrealizuje już w 2019 r.:

  • Rodzina 500+ od pierwszego dziecka sprawiedliwiej podzieli owoce wzrostu gospodarczego i zachęci do powiększenia rodzin
  • Młodzi: Zwolnienie z podatku PIT da młodym lepszy start i zatrzyma ich w kraju
  • Praca: Obniżenie podatku PIT z 18 % na 17 % czyli o 1 pkt proc. Tj o 6% oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich wzmocnią wzrost gospodarczy i konkurencyjność Polski
  • Infrastruktura: Przywrócenie połączeń autobusowych otworzy nowe możliwości milionom Polaków. Połączenie tego projektu z wielkimi inwestycjami w drogi gminne i powiatowe (6 mld zł) stworzy nową jakość komunikacji w Polsce.
  • Starsi i słabsi: Dodatkowa emerytura to krok ku przywróceniu realnej wolności i godności seniorów.

W środę, 20 marca br. zaplanowano dwie trasy:

Pułtusk- Winnica – Świercze – Gzy (udział Kierownika Delegatury MUW w Ciechanowie)

- Pułtusk (godz. 9.30 – 10. 30, Rynek)

– Winnica (godz. 11 -12, plac obok urzędu gminy)

– Świercze (godz. 12. 30 – 13. 30 (plac obok urzędu gminy i  PKP)

– Gzy (godz. 13.45, plac obok urzędu gminy)

Mordy – Łosice (udział I Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego oraz Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anny Kaszuby)

- Mordy (godz. 11.00 – 12.30).

- Łosice (godz. 12.45 – 13.30).

Foto: KPRM

Podziel / Share
19.03.2019, Ilość wejść: 811, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry