Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

02.03.2019

Apel pamięci w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

1 marca br. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z udziałem najważniejszych osób w państwie odbył się uroczysty Apel Pamięci. Wziął w nim udział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

W uroczystości na pl. Piłsudskiego wzięli udział: Premier Mateusz Morawiecki, Prezydent Andrzej Duda, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, a także przedstawiciele instytucji państwowych oraz kombatanci. 

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wartość walki nie leży w szansach na jej zwycięstwo, tylko wielkości danej sprawy i za przykład bohaterstwa podał Leopolda Okulicki, pseudonim Niedźwiadek.

Niech nikt już nie śmie nigdy w jakikolwiek sposób obrazić tamtych ludzi. Ten, kto to robi, okrywa się wieczną hańbą. Mam nadzieję, że Polska będzie zawsze o tym pamiętała. Tak, jak będzie pamiętała o bohaterstwie Żołnierzy Niezłomnych. Cześć Waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci! Polska o Was nie zapomni! – mówił Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystej zmiany posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. 

Podczas ceremonii na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Minister Mariusz Błaszczak  wręczył pięciu dowódcom brygad WOT decyzje o nadaniu patronów oraz nazw wyróżniającym pododdziałom Wojsk Obrony Terytorialnej.
 
Ceremonię zakończyło uroczyste złożenie wieńców na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz defilada pododdziałów. Wieniec w imieniu narodu złożyl Prezydent Andrzej Duda.

Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie zorganizował Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we współpracy z Dowództwem Garnizonu Warszawa.

Foto: KPRM

Podziel / Share
02.03.2019, Ilość wejść: 447, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry