Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

22.02.2019

Wizyta Prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė w Polsce

  • Na zdjęciu: ceremonia powitania w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė rozpoczęła dwudniową wizytę w Polsce. W ceremonii oficjalnego powitania w Pałacu Prezydenckim przez Prezydenta Andrzeja Dudę wziął udział Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Wizyta Pani Prezydent Litwy przypada w szczególnym roku, w roku 450-lecia Unii Lubelskiej, która wytworzyła Rzeczpospolitą Obojga Narodów, unikatową polityczną siłę ówczesnej Europy i pewnie jeden z najbardziej nowatorskich, unikatowych przedsięwzięć politycznych w ogóle w historii Europy, a więc oczywistym jest, że kontekst także tej rocznicy jest ważny – powiedział Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP.

Po uroczystym powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez Prezydenta RP przywódcy rozmawiali „w cztery oczy”. Odbyły się także rozmowy polsko-litewskich delegacji pod przewodnictwem obu Prezydentów oraz podpisanie dwustronnych porozumień. 

- Współpraca między Polską a Litwą przebiega dobrze i się intensyfikuje; wspólne projekty wzmacniają nasze relacje w znaczeniu międzyludzkim, bezpieczeństwa oraz współpracy energetycznej - powiedział Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Prezydent Litwy.

Źródło: KPRP

Podziel / Share
22.02.2019, Ilość wejść: 442, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry