Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

20.02.2019

Finał XI edycji konkursu plastycznego Wojewody – wręczenie nagród w Łaziskach

  • Wojewoda Mazowiecki wręcza nagrodę zwycięzcy konkursu.
  • Wojewoda Mazowiecki wręcza nagrodę zwycięzcy konkursu.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Wicewojewoda Artur Standowicz w środę spotkali się z laureatką XI edycji konkursu na kartkę świąteczną Wojewody, aby przekazać nagrody zwyciężczyni i jej opiekunom. Konkurs plastyczny Wojewody na wykonanie kartki bożonarodzeniowej był adresowany do wychowanków całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Mazowsza.

Podczas wizyty Wojewodów Zdzisława Sipiery i Artura Standowicza w Łaziskach, w placówce opiekuńczo-wychowawczej, nastąpiło uroczyste przekazanie nagród. Na wydarzenie przybyła również Alicja Walecka, Dyrektor Biura Wojewody MUW oraz Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu, a także Włodzimierz Górlicki, Starosta Szydłowiecki wraz z Anitą Gołosz, Wicestarostą Powiatu w Szydłowcu.

Zgodnie z regulaminem XI edycji konkursu przedstawiciele placówki reprezentującej zdobywczynię głównej nagrody, Natalię (lat 15), otrzymali z rąk Wojewody Mazowieckiego laptop. Uzupełnieniem tej nagrody był kosz ze słodyczami i książki. Zwyciężczyni otrzymała indywidualną nagrodę – tablet do swojego użytku i dyplom. Zdzisław Sipiera złożył gratulacje utalentowanej młodej mazowszance, której towarzyszyli pracownicy placówki:

Cieszę się, że mogę osobiście pogratulować talentu tak młodej osobie, która wzięła udział w konkursie Wojewody i która przeznaczyła swój czas na przygotowanie tej nagrodzonej, własnoręcznie przygotowanej pracy. Natalio, dziękujemy Ci za Twoje zaangażowanie i wyrażamy uznanie dla Twojego talentu i pracowitości.

Oryginał kartki Natalii, którą uhonorowano I miejscem, z odręcznie napisanymi przez Wojewodę Mazowieckiego życzeniami został przekazany Andrzejowi Dudzie, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Laureatami tej edycji konkursu ponadto zostali: Krzysztof (lat 13) z Gostynina, Kasia (lat 10) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Kasia (lat 13) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Maksym (lat 12) z Warszawy, Kacper (lat 9) z Węgrowa. W grudniowym konkursie, na który nadesłano łącznie 60 prac, dodatkowo podczas swoich obrad jury wyróżniło kartki dwóch nastolatków: Pawła (lat 17) z Warszawy oraz Piotra (lat 14) z Ruszkowa, którzy za wykonane autorskie prace plastyczne otrzymają też upominki. Prace mogły być wykonane dowolną metodą plastyczną. Oceny zgłoszonych na konkurs prac w grudniu 2018 r. dokonali: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z dyrektorami i pracownikami Biura Wojewody.

 

Podobne tematy

Podziel / Share
20.02.2019, Ilość wejść: 803, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry