Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

16.02.2019

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Olszewskiego

  • Na zdjęciu: uroczystości pogrzebowe.
  • Na zdjęciu: uroczystości pogrzebowe.
  • Na zdjęciu: uroczystości pogrzebowe.
  • Na zdjęciu: uroczystości pogrzebowe.
  • Na zdjęciu: uroczystości pogrzebowe.
  • Na zdjęciu: uroczystości pogrzebowe.

Premier wraz z Radą Ministrów i innymi ważnymi osobistościami w państwie uczestniczyli w dwudniowych uroczystościach pogrzebowych śp. Premiera Jana Olszewskiego. W uroczystościach wziął udział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się w piątek rano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości wniesienia trumny z ciałem śp. Premiera Jana Olszewskiego do KPRM uczestniczyła rodzina, przyjaciele oraz najważniejsze osoby w państwie. Nastąpiło złożenie honorów przez Premiera Mateusza Morawieckiego i uczestników uroczystości m.in. Prezydenta Andrzeja Dudę, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, wiceprezesów Rady Ministrów oraz ministrów. Trumna z ciałem śp. Premiera Jana Olszewskiego została wystawiona na widok publiczny.

Po mszy św. żałobnej w intencji śp. Jana Olszewskiego w Kościele św. Aleksandra, którą koncelebrował ks. prał. Michał Janocha – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej w godzinach wieczornych, z kancelarii premiera ruszył kondukt żałobny z ciałem śp. Premiera Jana Olszewskiego do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. W wieczornym czuwaniu uczestniczyła Rodzina zmarłego, Premier Mateusz Morawiecki oraz najważniejsze osoby w państwie. Konduktowi towarzyszył szwadron kawalerii Wojska Polskiego oraz orkiestra wojskowa.

- Panie Premierze Pana marzenia o wielkiej niepodległej i silnej Polsce obiecujemy ciągnąć dalej w przyszłość. Na Pana pytanie: Czyja ma być Polska? – odpowiemy: Polska ma być wszystkich obywateli, wszystkich obywateli Rzeczypospolitej. To jest dla nas największe zobowiązanie i nasz cel - podkreślił Premier Mateusz Morawiecki żegnając zmarłego.

Po przejściu uczestników konduktu przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego odbyły się uroczystości pożegnania śp. Premiera Jana Olszewskiego przez weteranów i działaczy opozycji antykomunistycznej. Uroczystości pogrzebowe z udziałem najważniejszych osób w państwie, w tym szefa rządu zakończyły się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 

Źródło: KPRM

Podziel / Share
16.02.2019, Ilość wejść: 512, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry