Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

07.02.2019

Transport jabłek - naruszenia

  • Na zdjęciu: Samochód Inspekcji Transportu Drogowego oraz zatrzymany transport jabłek.

O trzy tony za dużo ważyła ciężarówka z jabłkami. Okazało się, że ciągnik siodłowy nie posiadał też aktualnego badania technicznego, a kierowca kwalifikacji wstępnej. Zestaw pojazdów skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Ciężarówka przewożąca jabłka bez plandeki zwróciła uwagę inspektorów, którzy jechali krajową „siódemką" z punktu kontrolnego w stronę Radomia. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu białobrzeskiego z powodu przypuszczenia przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej i niezabezpieczenia ładunku.

Ciężarówka, należąca do polskiego przewoźnika, została skierowana na punkt z wagą w Radomiu. Tam podejrzenia inspektorów okazały się jak najbardziej uzasadnione – zestaw pojazdów wraz z ładunkiem ważył 43 tony. Zgodnie z przepisami mógł ważyć maksymalnie 40 ton.

Podczas kontroli wymaganych dokumentów załoga patrolu ITD stwierdziła, że ciągnik siodłowy nie posiada aktualnego badania technicznego, a kierujący kwalifikacji wstępnej.

Ujawnione naruszenia skutkowały zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego i wszczęciem trzech postępowań administracyjnych na łączną kwotę 5200 złotych. Kierujący otrzymał zakaz dalszej jazdy.


 Źródło: Główny Inspektorat Transporty Drogowego

Podziel / Share
07.02.2019, Ilość wejść: 681, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry