Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

04.02.2019

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrozach

Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w powiecie mińskim, w miejscowości Mrozy. W wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Placówka przeznaczona jest dla 15 osób z niepełnosprawnościami. Została utworzona w ramach realizacji programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem” ze środków rezerwy celowej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków z budżetu Wojewody Mazowieckiego. Łącznie na utworzenie placówki oraz na działalność bieżącą w 2018 roku Powiat Miński otrzymał dotację w kwocie 1 009 895 zł. 

Podmiotem prowadzącym placówkę jest Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, któremu Powiat Miński po rozstrzygnięciu konkursu zlecił prowadzenie ŚDS.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrozach jest pierwszą placówką w województwie mazowieckim przeznaczoną w całości dla uczestników ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Stanowi ona ważny element w systemie oparcia społecznego dla tej grupy osób z niepełnosprawnościami. Osoby skierowane do ŚDS mogą korzystać z różnych usług i zajęć, które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania oraz zapobiegają dalszej izolacji społecznej.

 

 

 

Podziel / Share
04.02.2019, Ilość wejść: 698, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry