Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

29.01.2019

Uroczysta Sesja Rady Powiatu Lipskiego

  • Na zdjęciu: zebrani samorządowcy.
  • Na zdjęciu: samorządowcy zgromadzeni podczas sesji.
  • Na zdjęciu: wręczenie odznaczenia Krzysztofowi Murawskiemu, Kierownikowi Delegatury MUW w Radomiu.
  • Na zdjęciu: przemawia Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

28 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Na zaproszenie Sławomira Śmieciucha Starosty Powiatu Lipskiego oraz  Józefa Sosnowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu, w uroczystej sesji uczestniczyło wielu samorządowców z powiatu lipskiego oraz zaproszonych gości. Bryg. Tomasz Krzyczkowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku poprowadził część uroczystości związaną z odznaczeniami.            

Sesja Rady Powiatu Lipskiego była okazją do dokonania podsumowań wszystkich uroczystości, które  odbyły się w minionym roku na terenie powiatu dla uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Inauguracja obchodów rozpoczęła się 3 grudnia 2017 r., od świętowania 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Ze wszystkich wydarzeń powstał kilkuminutowy film dokumentalny.

Uroczysta Sesja Rady Powiatu Lipskiego była okazją do przyznania wielu odznaczeń i wyróżnień za działalność na rzecz krzewienia patriotyzmu, tradycji i kultury polskiej.

W czasie uroczystości Złotą Odznaką z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski nadaną przez Kapitułę Konfraterni Mazowieckiej Odznaki św. Floriana Mazovia odznaczono m.in. Posła na Sejm RP Dariusza Bąka, Krzysztofa Murawskiego Kierownik radomskiej delegatury MUW oraz Jana Rejczaka, byłego wojewodę radomskiego, Posła na Sejm i wieloletniego radnego Sejmiku Mazowieckiego.

W brzmieniu laudacji uzasadniono, że: odznaczenie jest wyrazem uznania za działalność na rzecz społeczeństwa i praw człowieka na wszystkich polach aktywności oraz wspierania i tworzenia inicjatyw nawiązujących do idei niepodległości.

Ponadto Starosta Powiatu Lipskiego i Przewodniczący Rady Powiatu skierował do Krzysztofa Murawskiego szczególne podziękowanie za zaangażowanie i udział w obchodach, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, organizowanych na ziemi lipskiej.

W okolicznościowym wystąpieniu Kierownik Delegatury MUW w Radomiu podziękował za otrzymane odznaczenie i wyróżnienie. Szczególne słowa wdzięczności Krzysztof Murawski skierował do władz powiatowych i samorządowych oraz do  bryg. Tomasza Krzyczkowskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku - dziękując mu za jego wkład w godne upamiętnienie setnej rocznicy polskiej niepodległości.

Uroczysta Sesja Rady Powiatu Lipskiego była okazją do wręczenia jeszcze wielu odznaczeń, wyróżnień i podziękowań. Słowa wdzięczności kierowane były wielokrotnie do osób i instytucji - dziękowano za zaangażowanie w godne upamiętnienie polskiej niepodległości.

 

Podziel / Share
29.01.2019, Ilość wejść: 650, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry