Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.01.2019

WITD: kontrole zarobkowego przewozu osób bez licencji

  • Na zdjęciu: pojazdy WITD.

Trzech kierowców wykonujących zarobkowy przewóz osób na warszawskich ulicach bez wymaganej licencji i jednego pojazdem niezgodnym z wydanym zezwoleniem skontrolowała mazowiecka Inspekcja Transportu Drogowego. 

Akcję mającą na celu zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku transportu osób przeprowadzono na stołecznych ulicach w środę, 23 stycznia. Inspektorzy zatrzymali cztery samochody osobowe, których kierowcy świadczyli usługę zarobkowego przewozu osób w oparciu o aplikację zainstalowaną w telefonie.

W trakcie pobierania dokumentów trzech z czterech skontrolowanych kierowców nie posiadało licencji uprawniającej do wykonywania zarobkowego przewozu osób. Jeden z nich okazał wymagany dokument, ale świadczył usługę pojazdem niespełniającym wymogów konstrukcyjnych w wydanej licencji. Wykonywał transport samochodem 5-osobowym, a dokument dopuszczał taką możliwość wyłącznie autem powyżej 7-osobowym.

Wobec każdego z trzech kierowców bez wymaganej licencji toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych po 12000 złotych. Natomiast przewoźnikowi świadczącemu usługę pojazdem niezgodnym konstrukcyjnie z licencją grozi 8000 zł kary. Ponadto inspektorzy ukarali skontrolowanych kierowców mandatami na sumę 1200 zł i wypisali dwa wnioski o ukaranie do Sądu.

Źródło: WITD

Podziel / Share
25.01.2019, Ilość wejść: 384, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry