Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

15.01.2019

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie 14 stycznia br. odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu wziął udział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

W programie spotkania znalazły się m.in.: przedstawienie starostów i prezydentów miast na prawach powiatu województwa mazowieckiego VI kadencji. Przedstawione zostały również informacje o działalności Związku Powiatów Polskich. Kolejnym punktem narady była dyskusja o projekcie uchwały w sprawie Regulaminu Konwentu.

- Gratuluję państwu objęcia nowych ról, które są wyrazem zaufania mieszkańców Mazowsza i jednocześnie mandatem do wykonywania pracy na rzecz nas wszystkich. Życzę realizacji priorytetów i satysfakcji z pełnionych obowiązków - powiedział Zdzisław Sipiera w trakcie posiedzenia.

Na Przewodniczącego Konwentu wybrano Mariana Niemirskiego Starostę Przysuskiego, a zastępcami zostali: Krzysztof Bieńkowski Starosta Przasnyski, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i Joanna Porocka-Rak Starosta Ciechanowski.

W prezydium zasiedli: Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rudolf Borusiewicz Dyrektor Związku Powiatów Polskich, Krzysztof Rymuza Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Zbigniew Deptuła Starosta Powiatu Makowskiego.

W trakcie spotkania dotarła do uczestników wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska. Konwent uczcił Jego pamięć minutą ciszy.

Podziel / Share
15.01.2019, Ilość wejść: 626, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry