Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

15.01.2019

Otwarcie żłobka w gminie Dobre

  • Na zdjęciu: Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka oraz Dyrektor Gminnego  Żłobka w Dobrem Beata Jerzak przecinają wstęgę na nowym obiekcie.
  • Na zdjęciu: Wicemarszałek Senatu Maria Koc podczas przemówienia
  • Na zdjęciu: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wygłasza okolicznościowe przemówienie
  • Na zdjęciu: Wnętrze jednej z sal nowej placówki wychowawczej.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z programu ,,Maluch +” w Gminie Dobre powstał nowy obiekt. W poniedziałek 14 stycznia br. w Gminie Dobre odbyło się uroczyste otwarcie żłobka, w którym udział wzięli: Wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Przecięcia wstęgi na nowym obiekcie dokonali wspólnie: Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka oraz Dyrektor Gminnego  Żłobka w Dobrem Beata Jerzak. Po poświęceniu nowego żłobka zaproszeni na uroczystość goście zostali oprowadzeni przez Dyrektor Jerzak po jego pomieszczeniach.

Nowo powstała placówka to bardzo istotna dla życia gminy realizacja. Rządowe dofinansowanie z programu ,,Maluch +” wyniosło ponad 900 tys. zł. Dzięki utworzeniu gminnego żłobka w Dobrem możliwa będzie opieka nad dziećmi w wieku do lat 3.

Program "Maluch+" wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. W ramach programu przyznawane są dofinansowanie na tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Celem rządowego programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Podziel / Share
15.01.2019, Ilość wejść: 935, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry